Amos Koyu | Tatil, Oteller ve Gezi - Tatilkeyif

Amos Koyu

Amos Koyu

Amos Koyu Marmaris’te bulunan mükemmel bir koy. Turunç’un güneyinde bulunan Amos koyu 10 dakikalık bir mesafededir. Amos tepesinden sur kalıntılarını görmek mümkün. Tepe üzerine kurulmuş olan antik kent çok eski tarihlerden günümüzee kadar sürekli yerleşim yeri olmuştur. Rodos’un 3 kasabasından biri olan Amos, etrafı surlarla çevrili muhteşem bir mekandır. Etrafından tapınak kalıntıları bulunan Amos koyu tarihe tanıklık etmiş köklü yerlerden biridir. Marmariste bulunan Amos Koyu birçok kişi tarafından sadece tarihsel yapıları için bile ziyaret edilebiliyor.

Amos eskilerden kalmış yapıt ve gelenekleriylede ünlüdür. Tiyatro ve tarla kira sözleşmeleri bilinen en eski kalıntılardır. Tarla kira sözleşmesi Amos’ta bilinen en eski tarla kira sözleşmesidir. Amos koyunun tepe kısmına çıktığınızda manzarayla büyülenebilirsiniz. Amos tepesinin ucuna geldiğinizde deniz, adalar ve Amos koyu ile gözlerinize inanamayacağınız bir güzellikle karşılaşacaksınız. Sakinliği ve istişamlı manzarasıyla Amos koyu mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Marmaris merkezine 25 dakika mesafede olan Amos Koyu temiz oluşu, sakin ve güzel manzarasıyla bilinmektedir. Amos koyu doğasıylada kısa süreli gezi yada tatil yapmak isteyenleri kendisine çekiyor. Muğla Marmaris’e gezmek için gelen herkes Amos Koyuna mutlaka gelmelidir. Tarihi dokusu ve doğasal güzelliğiyle Amos Koyu keşfedilmek üzere sizleri bekliyor. Muğla Marmaris’ten 25 dakikalık kısa bir yol sonrası Amos Koyu’na ulaşmanız mümkün.

Yorum yazabilirsiniz!

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>